- Hétágra süt a nap! Mit csinálsz te idebent, kisfiam?
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fiam mondja. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fiam mondja. Összes bejegyzés megjelenítése
2019. május 8., szerda
2019. február 15., péntek
Mert nálunk így megy ez
- Áhhh.... itt esélytelen parkolóhelyet találni.... menjetek be, majd valahol félreállunk. Na, addig lehúzódom, hogy ki tudjatok szállni... Itt jó lesz.
- Figyelj, anya! Gyere! Kiugrási kísérlet!
- Remélem, jobban fog menni, mint Kállaynak 44-ben, kisfiam.
- Figyelj, anya! Gyere! Kiugrási kísérlet!
- Remélem, jobban fog menni, mint Kállaynak 44-ben, kisfiam.
2018. augusztus 8., szerda
különböző embereknek elvont fogalmak
- És a táborban mindenki ilyen komolyan vette ezt a dolgot?
- Persze, anya.
- Tényleg? Mindenki játékos akar lenni?
- Az. De most látszik, hogy kiből lesz, és kiből nem.
- Nahát! Már most látni? Miből?
- Hát van, aki állandóan nyafog, és nem akkor is azt mondja, hogy ez fáj, az fáj, amikor látszik, semmi baja nincs. Más meg nem csinálja, amit kéne. Hiányzik belőle... a munkamorál.
***************
- Ezt mondta! Hogy munkamorál! Nem is tudtam rá mondani semmit. Szerinted egyszer a munkamorál a mosogatásban, meg a cuccai elpakolásában is megnyilvánul majd?
- Szerintem ne álmodozz.
- Persze, anya.
- Tényleg? Mindenki játékos akar lenni?
- Az. De most látszik, hogy kiből lesz, és kiből nem.
- Nahát! Már most látni? Miből?
- Hát van, aki állandóan nyafog, és nem akkor is azt mondja, hogy ez fáj, az fáj, amikor látszik, semmi baja nincs. Más meg nem csinálja, amit kéne. Hiányzik belőle... a munkamorál.
***************
- Ezt mondta! Hogy munkamorál! Nem is tudtam rá mondani semmit. Szerinted egyszer a munkamorál a mosogatásban, meg a cuccai elpakolásában is megnyilvánul majd?
- Szerintem ne álmodozz.
2018. július 23., hétfő
2018. április 11., szerda
2018. március 7., szerda
tapintat
- Szóval... keresem... megvan: azt írják, vidd magaddal a felvételire a tavalyi meg az idei matek-, magyar- és németfüzetedet.
- A tavalyit? De hát azokat kidobtuk, anya!
- Akkor vidd el azokat, amik megvannak.
- Jó. Mondjuk el a német például el van szakadva.
- Hát majd megragasztjuk. Add csak ide!
- Nem, anya, nem! Majd megragasztom én! Jobb, ha nem látod! A saját lelki békéd érdekében mondom.
- A tavalyit? De hát azokat kidobtuk, anya!
- Akkor vidd el azokat, amik megvannak.
- Jó. Mondjuk el a német például el van szakadva.
- Hát majd megragasztjuk. Add csak ide!
- Nem, anya, nem! Majd megragasztom én! Jobb, ha nem látod! A saját lelki békéd érdekében mondom.
2018. február 16., péntek
Csapatjátékos vagyok, ha nem lett volna nyilvánvaló (but also can work independently)
- Jó veled honfoglalózni, anya. Akkor mindig nyerek. Izé... nyerünk. Csapatmunka! Te mondod, én írom.
2018. január 17., szerda
A történet több vitatható eseményt emlit
- Anya! Anyaanyaanyaanya!
- Igen, kisfiam?
- Van egy rossz hírem.
- Igen?
- Írtunk énekből dolgozatot. Nemigen tudtam semmit. De legalább másoltam a szomszédomról. Aki viszont puskázott!
- Igen, kisfiam?
- Van egy rossz hírem.
- Igen?
- Írtunk énekből dolgozatot. Nemigen tudtam semmit. De legalább másoltam a szomszédomról. Aki viszont puskázott!
2018. január 8., hétfő
2017. április 3., hétfő
Hommage a Adrian Mole
- Nézd anya! Ott a kirakatban! Ott a datolya meg az aszalt szilva között! Mi az?
- Az a füge, kisfiam.
- De vicces! Olyan az alakja, mint egy gomba!
- Mert ez aszalt füge. A friss füge nyár végén érik, az teljesen máshogy néz ki. Nem kóstoltál még? Nagyon finom.
- Még nem ettem. Hogy néz ki?
- Zöld, és olyan az alakja, mint egy... izé. Mint egy zacsi.
- Zacsi?
- Igen. Herezacsi. Tudod, na.
- Úgy néz ki?
- Úgy.
- Anya, most ment el egy életre az étvágyam a fügétől. Azt hiszem, sosem fogom megkóstolni.
- Az a füge, kisfiam.
- De vicces! Olyan az alakja, mint egy gomba!
- Mert ez aszalt füge. A friss füge nyár végén érik, az teljesen máshogy néz ki. Nem kóstoltál még? Nagyon finom.
- Még nem ettem. Hogy néz ki?
- Zöld, és olyan az alakja, mint egy... izé. Mint egy zacsi.
- Zacsi?
- Igen. Herezacsi. Tudod, na.
- Úgy néz ki?
- Úgy.
- Anya, most ment el egy életre az étvágyam a fügétől. Azt hiszem, sosem fogom megkóstolni.
2017. március 17., péntek
Tegnap Horger Antal nagyanyjaé mellett a sápítozó öregasszony szerepében is kipróbálhattam magam
- Szia, anya!
- Szia, cicu! Na, mi volt az SZTK-ban? Mutasd a kezed.
- Begipszelték. Eltört az ujjam.
- Jaj, kisfiam...
- Letört belőle egy borsónyi darab. Az ujjpercnél.
- Jaj. jaj...
- Nincs semmi baj, anya. Még sok ilyen lesz, te is mondtad, Ez a sport ezzel jár.
- Nem fáj?
- De. De már nem annyira. Amikor belenyúltam a labdába, akkor nagyon fájt. Most már jobb.
- És melyik kezed?
- A jobb.
- Nem fogsz tudni írni?
- Nem. És tornából is fel leszek mentve. Úszni sem kell járnom. Király!
- És akkor az edzés is ugrik?
- Dehogy! Edzésre járni fogok. Három hetet nem hagyhatok ki! Legalább többet tudok gyakorolni a bal kezemmel.
- Szia, cicu! Na, mi volt az SZTK-ban? Mutasd a kezed.
- Begipszelték. Eltört az ujjam.
- Jaj, kisfiam...
- Letört belőle egy borsónyi darab. Az ujjpercnél.
- Jaj. jaj...
- Nincs semmi baj, anya. Még sok ilyen lesz, te is mondtad, Ez a sport ezzel jár.
- Nem fáj?
- De. De már nem annyira. Amikor belenyúltam a labdába, akkor nagyon fájt. Most már jobb.
- És melyik kezed?
- A jobb.
- Nem fogsz tudni írni?
- Nem. És tornából is fel leszek mentve. Úszni sem kell járnom. Király!
- És akkor az edzés is ugrik?
- Dehogy! Edzésre járni fogok. Három hetet nem hagyhatok ki! Legalább többet tudok gyakorolni a bal kezemmel.
2017. február 17., péntek
Ezt még a mai eredményhirdetés előtt kellett volna posztolnom, de a mondanivaló a lényeg úgyis
- Anya, szerintem nem kéne pörögnöd ezen a népszavazáson.
- ?
- Hát hogy legyen-e olimpia Pesten. Nem kell ezzel foglalkoznod.
- Miért nem?
- Mert nem fog téged érinteni,
- Miért nem?
- Mert addigra már egy amerikai luxusvillában fogsz lakni.
- ????
- Addigra én már profi játékos leszek Amerikában. Jó szerződéssel. Olyan luxusvillában lakhatsz majd, amilyenben akarsz. Nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznod.
Úgy legyen.
- ?
- Hát hogy legyen-e olimpia Pesten. Nem kell ezzel foglalkoznod.
- Miért nem?
- Mert nem fog téged érinteni,
- Miért nem?
- Mert addigra már egy amerikai luxusvillában fogsz lakni.
- ????
- Addigra én már profi játékos leszek Amerikában. Jó szerződéssel. Olyan luxusvillában lakhatsz majd, amilyenben akarsz. Nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznod.
Úgy legyen.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)